• FR
  • NL
  • EN

Circulaire AAFisc Nr. 37/2016 (nr. Ci.708.069) dd. 28.11.2016

Bepaalde forfaitaire regelingen inzake btw, personenbelasting en belasting van niet-inwoners/natuurlijke personen worden opgeheven. De betrokken beroepscategorieën worden in deze beslissing opgenomen.


Algemene Administratie van de Fiscaliteit Operationele Expertise en Ondersteuning
Dienst Taxatieprocedure en Verplichtingen
Taxatieprocedure en verplichtingen


Circulaire AAFisc Nr. 37/2016 (nr. Ci.708.069) dd. 28.11.2016


Forfaitaire belastingregeling opheffing van bepaalde forfaitaire regelingen met ingang van 01.01.2018.

De Administratie heeft beslist de forfaitaire regelingen voor de volgende beroepen op te heffen met ingang van 01.01.2018. Het gaat meer bepaald om die forfaitaire regelingen die heel weinig worden toegepast en waar het om efficiëntieredenen niet langer verantwoord is om die te handhaven.


1. Zowel inzake btw, personenbelasting als belasting van niet-inwoners/natuurlijke personen:

- kleinhandelaar in wild en gevogelte

- kleinhandelaar in vis

- visventer

- kleinhandelaar in schoeisel.


2. Alleen inzake btw:

- geneesheer met geneesmiddelendepot

- drogist

- kleinhandelaar in ijzerwaren en gereedschappen

- kleinhandelaar in tabaksproducten

- kleinhandelaar in boeken.


Zowel de beroepsgroeperingen die deze verschillende beroepen vertegenwoordigen als de betrokken belastingplichtigen zullen persoonlijk verwittigd worden van de opheffing van hun forfaitaire regeling evenals van de daaruit voortvloeiende gevolgen op het vlak van personenbelasting, belasting van niet-inwoners/natuurlijke personen en btw.


Benoît Van Vyve
Adviseur


Bron: Fisconetplus

Mots clés

Articles recommandés

Fiscaliteit
Praktijk
F.F.F.

Publicatie modelen PB aangifte (deel I en 2) in het BS

Gepubliceerd op 07 Apr 2026 bij 04:00
Lezen 2min
Fiscaliteit
Circulaire | Instructies
F.F.F.

Circulaire 2026/C/46 over de verhoogde kostenaftrek voor uitgaven elektronische facturatie

Gepubliceerd op 02 Apr 2026 bij 10:44
Lezen 10min