• FR
  • NL
  • EN

Federal Learning Account (FLA)

De wet op de arbeidsdeal van 3 oktober 2022 heeft een individueel opleidingsrecht ingevoerd voor werknemers. Dit recht bestaat in principe uit 5 opleidingsdagen per jaar vanaf 2024 voor elke voltijdse werknemer.

Met de wet van 20 oktober 2023 heeft de wetgever een nieuwe digitale applicatie ingevoerd, de 'Federal Learning Account' (FLA). Deze digitale applicatie is bedoeld om de werknemers te informeren over hun opleidingsrechten en te beheren. Via de applicatie moeten werknemers een overzicht krijgen van hun individueel opleidingsrecht. Voor werkgevers betekent dit de introductie van een nieuwe registratieverplichting: uiterlijk binnen 1 maand na het einde van het kwartaal moeten het aantal opleidingsdagen én de gevolgde opleidingen geregistreerd zijn.

De FLA trad in werking op 1 april 2024, maar de applicatie zal pas op 1 juni 2024 volledig ter beschikking zijn (vandaag is het nog een bèta versie). Werkgevers zullen tot 1 december 2024 de tijd hebben om de opleidingsrechten en alle gevolgde opleidingen in 2024 te registreren of te controleren in de Federal Learning Account. Vanaf 1 januari 2025 krijgt de werkgever in de FLA automatisch (op basis van de laatste dmfa + sectorale cao) een voorstel van opleidingsrechten voor de onderneming, dat hij kan accepteren of wijzigen. Eind november 2024 vult het systeem uitzonderlijk de rechten aan voor de werkgevers die dat op dat ogenblik nog niet hebben gedaan.

Meer informatie: https://careerpro.be/nl/federallearningaccount.html


Mots clés

Articles recommandés

HRM, jobs & training
De expert aan het woord
F.F.F.

Vergeet uw opleidingsplan niet!

Gepubliceerd op 06 Feb 2026 bij 06:56
Lezen 3min
HRM, jobs & training
De expert aan het woord
F.F.F.

Federal Learning Account: uitstel registratie tot 1 september 2025?

Gepubliceerd op 02 Apr 2025 bij 06:15
Lezen 2min
Social
De expert aan het woord
F.F.F.

Sociale partners stellen akkoord over afschaffing SWT voor aan minister Clarinval

Gepubliceerd op 20 Mar 2025 bij 05:00
Lezen 2min