• FR
  • NL
  • EN

Fiscaliteit en parafiscaliteit van het woon-werkverkeer 2024

Tot de instrumenten waarover de regeringen beschikken om een gedragswijziging in de richting van een duurzamere, intermodale mobiliteit aan te moedigen, behoren de fiscaliteit en de parafiscaliteit.

Hoe worden de werkgeversvergoedingen voor kosten die verbonden zijn aan het woon-werkverkeer van werknemers fiscaal en parafiscaal behandeld?

Dit artikel bundelt informatie die aangereikt werd door de fod Financiën, de RSZ en SD Worx om een antwoord te bieden op deze vraag en zo een overzicht te geven van de fiscaliteit en de parafiscaliteit van het woon-werkverkeer in België.

In het kader van zijn studie-en documentatieopdracht maakt het secretariaat van de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven (CRB) op regelmatige basis een overzicht van de fiscaliteit en de parafiscaliteit van het woon-werkverkeer in België: de vorige overzichten kunt u raadplegen door te klikken op de hiernavolgende hyperlinks: overzicht anno 2022, overzicht anno 2020, overzicht anno 2017.

Ook zoomt het secretariaat van de CRB regelmatig in op de voornaamste ingrepen van de federale regering in de fiscale en parafiscale kaders van het woon-werkverkeer.

Lees meer over de belangrijkste (para)fiscale ingrepen

> in de eerste helft (klik hier) en

> in de tweede helft (klik hier)

van de voorbije legislatuur.

De publicatie van dit artikel sluit aan bij de studie- en documentatieopdracht van het secretariaat van de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven. Het secretariaat is als enige verantwoordelijk voor de inhoud.

>>> Document in bijlage

>>> Inhoudstafel


  • fiscaliteit-en-parafiscaliteit-van-het-woon-werkverkeer-2024.pdf

    Document: PDF

    Télécharger

Mots clés

Articles recommandés

Apps, Cloud & Digital
Breaking
F.F.F.

Let op: valse terugbetaling van de FOD Financiën, scan de QR-code niet!

Gepubliceerd op 16 Jul 2026 bij 04:00
Lezen 2min
Social
Studie | Enquete
F.F.F.

De levensverwachting in België bedroeg 82,5 jaar in 2025

Gepubliceerd op 12 Jul 2026 bij 08:30
Lezen 1min