• FR
  • NL
  • EN

Jeugdwerkgelegenheid: betere toegang tot de arbeidsmarkt voor jobstudenten!

Volgens gegevens van de socio-economische monitoring 2022 geeft werken als student een licht voordeel bij de toegang tot werk. Er is namelijk een verschil van 1,76 procentpunten in de werkgelegenheidsgraad (2019) van wie in 2014 als student heeft gewerkt.

Dit voordeel lijkt meer ten goede te komen aan personen van buitenlandse origine dan aan personen van Belgische origine. Het verschil is opvallend voor personen uit een ander Europees land (+14,2 punten), van wie de werkgelegenheidsgraad stijgt van amper 65% naar bijna 80%.

Deze stijging is ook aanzienlijk voor personen uit het Nabije/Midden-Oosten (+9,9 punten) en uit sub-Sahara Afrika (+8,4%), hoewel hun werkgelegenheidsgraad laag blijft in vergelijking met personen van Belgische origine.

Meer informatie over deze cijfers is te vinden in het rapport "Socio-economische Monitoring 2022: Arbeidsmarkt en origine" dat beschikbaar is in de rubriek Publicaties.

Mots clés

Articles recommandés

HRM, jobs & training
Debatten
F.F.F.

Ambitieuze maatregelen om eerlijke arbeidsmobiliteit te versterken in de EU

Gepubliceerd op 18 Sep 2026 bij 04:00
Lezen 7min
HRM, jobs & training
De expert aan het woord
F.F.F.

Een heel klein beetje (begrotings)oorlog.

Milieu en Mobiliteit
De expert aan het woord
F.F.F.

Kaap van 1 uur per dag overschreden: Belgen blijven Europese pendelkampioen

Gepubliceerd op 08 Sep 2026 bij 04:00
Lezen 6min