• FR
  • NL
  • EN

Maaltijdcheques zijn het populairste voordeel en groeien verder

Uit een jaarlijkse studie over alternatieve loonvoordelen blijkt dat in 2024 76,52% van de werknemers recht had op maaltijdcheques – een significante stijging tegenover 2018 (61,90%).

De studie geeft inzicht in het voorkomen en de waarde van diverse alternatieve verloningsvormen die worden toegekend aan de populatie van loontrekkenden onderworpen aan Belgische sociale zekerheid in de privésector.

De populariteit blijft dus jaar na jaar groeien, wat aantoont dat maaltijdcheques zich definitief hebben verankerd in de Belgische loonpakketten. De resultaten van de studie hebben betrekking op de periode 2020-2024.

Omwille van de recente loononderhandelingen kan men in 2026 opnieuw een stijging verwachten van het aantal begunstigden en een verhoging van de bedragen van de maaltijdcheques.

Ook de tweede pensioenpijler (68,45%) en ecocheques (51,71%) blijven bijzonder wijd verspreid en behoren tot de basis van het extralegale verloningspakket voor werknemers.

Het privégebruik van een bedrijfswagen blijft stabiel. 22 procent van de werknemers heeft er recht op.

Mots clés

Articles recommandés

Recht
Wetgeving
F.F.F.

Hervorming Strafwetboek: knelpunten ...

Gepubliceerd op 11 Sep 2026 bij 04:00
Lezen 4min
Milieu en Mobiliteit
De expert aan het woord
F.F.F.

Elektrische steps met een snelheid van meer dan 20 km/u: het dragen van een helm verplicht ! In de praktijk ...

Gepubliceerd op 08 Sep 2026 bij 04:00
Lezen 3min