• FR
  • NL
  • EN

Minimumbelasting voor multinationale ondernemingen: drie technische aanpassingen

De Ministerraad van 6 juni 2025 keurt op voorstel van minister van Financiën Jan Jambon een voorontwerp van wet goed dat enkele technische wijzigingen aanbrengt aan de wet van 18 december 2023 betreffende de invoering van een minimumbelasting voor multinationale ondernemingen en omvangrijke binnenlandse groepen.

1) Deze aanpassingen zijn voornamelijk bedoeld om de identificatie van de belastingplichtigen van de binnenlandse bijheffing te beveiligen, met inbegrip van de joint ventures en de met de joint ventures gelieerde partijen.

2) Ze stellen een solidariteitsregel vast door middel van een gemeenschappelijke inkohiering wanneer er meerdere entiteiten van dezelfde multinationale ondernemingsgroep of een omvangrijke binnenlandse groep in België aanwezig zijn.

3) Het doel is ten slotte om de interacties tussen groepsentiteiten en de administratie te vergemakkelijken door hen toe te staan hiervoor een vertegenwoordiger aan te wijzen.

Het voorontwerp wordt ter advies voorgelegd aan de Raad van State.

Documentatie

Mots clés

Articles recommandés

Politiek en Economie
De expert aan het woord
F.F.F.

Showbeleid

Gepubliceerd op 27 Apr 2026 bij 04:00
Lezen 5min
Politiek en Economie
De expert aan het woord
F.F.F.

Belgisch concurrentievermogen onder druk - Belangrijke troef: innovatie sterker dan bij onze buurlanden !

Gepubliceerd op 26 Apr 2026 bij 04:00
Lezen 3min
Strategie, Marketing & Communicatie
De expert aan het woord
F.F.F.

9 manieren om uw zaken een boost te geven!

Gepubliceerd op 19 Apr 2026 bij 05:05
Lezen 5min