• FR
  • NL
  • EN

Omzet ondernemingen daalde met 6,1% in het vierde kwartaal van 2023

De omzet van de Belgische ondernemingen – met uitzondering van de landbouw en de financiële sector – bedroeg in het vierde kwartaal van 2023 425 miljard euro, een daling van 6,1% ten opzichte van dezelfde periode van een jaar daarvoor.

Daling

Deze daling wordt veroorzaakt door een afname van de omzet in de handel, de industrie, in vervoer en opslag en, in mindere mate (het gaat hier om een zeer kleine sector), de winning van delfstoffen. Die 4 sectoren hebben samen een aandeel van 71% in de totale omzet van de Belgische ondernemingen.

Omzetstijgingen

In alle andere economische sectoren noteren we omzetstijgingen in het vierde kwartaal van 2023 ten opzichte van dezelfde periode van 2022. De grootste omzetstijgingen doen zich voor in de sectoren “Kunst, amusement en recreatie” en “Administratieve en ondersteunende diensten”, sectoren die in het vierde kwartaal van 2022 nog terug aan het opstarten waren nadat de inperkende maatregelen t.g.v. de Covid-19-crisis waren opgeheven.

Opgelet

De resultaten voor het vierde kwartaal van 2023 zijn voorlopig. Deze resultaten kunnen herzien worden wanneer bijkomende gegevens beschikbaar komen.

Mots clés

Articles recommandés

HRM, jobs & training
Studie | Enquete
F.F.F.

Telewerk in België nam toe tijdens corona en stabiliseert sindsdien

Gepubliceerd op 14 Mar 2026 bij 05:00
Lezen 3min
Politiek en Economie
De expert aan het woord
F.F.F.

Stop met betogen tegen noodzakelijke hervormingen

Gepubliceerd op 13 Mar 2026 bij 05:00
Lezen 5min
Fiscaliteit
Studie | Enquete
F.F.F.

Publicatie van de inventaris van federale fiscale uitgaven

Gepubliceerd op 11 Mar 2026 bij 05:00
Lezen 2min