• FR
  • NL
  • EN

Oprichting van een centraal register van bestuursverboden

De Ministerraad van 16 december 2022 keurt op voorstel van minister van Justitie Vincent Van Quickenborne een voorontwerp van wet goed dat een centraal register van bestuursverboden opricht.

Dit voorontwerp van wet heeft de gedeeltelijke omzetting tot doel van de Europese richtlijn 2019/1151, die onder meer het uitwisselen van informatie over bestuursverboden bevat.

De omzetting van de richtlijn moet fraude voorkomen door te beletten dat bepaalde personen als bestuurder van een vennootschap worden benoemd, wanneer deze eerder - ook in een andere lidstaat - veroordeeld zijn.

België moet kunnen antwoorden op verzoeken van een andere lidstaat om informatie die relevant is voor het opleggen van een bestuursverbod. Er moet dus kunnen worden nagegaan of het personen niet is verboden om de functie van een bestuurder, zaakvoerder, vaste vertegenwoordiger, dagelijks bestuurder, lid van een directiecomité of vereffenaar uit te oefenen.

Deze doelstellingen worden bereikt door bestuursverboden in een centrale databank te registreren en een dienst aan te stellen die vragen van andere lidstaten via het Europese systeem van gekoppelde registers zal beantwoorden.

Het voorontwerp van wet wordt ter advies voorgelegd aan de Gegevensbeschermingsautoriteit en de Raad van State.

Voorontwerp van wet betreffende het Centraal register van bestuursverboden

Bron: Ministerraad van 16 december 2022

Mots clés

Articles recommandés

Milieu en Mobiliteit
De expert aan het woord
F.F.F.

Goed om weten: twee op de drie bedrijfswagens zijn nu groen !!!

Gepubliceerd op 27 Apr 2026 bij 04:00
Lezen 3min
Politiek en Economie
De expert aan het woord
F.F.F.

Showbeleid

Gepubliceerd op 27 Apr 2026 bij 04:00
Lezen 5min
Politiek en Economie
De expert aan het woord
F.F.F.

Belgisch concurrentievermogen onder druk - Belangrijke troef: innovatie sterker dan bij onze buurlanden !

Gepubliceerd op 26 Apr 2026 bij 04:00
Lezen 3min