• FR
  • NL
  • EN

Risico op ontwijking van sancties via derde landen

Sinds de start van de oorlog in Oekraïne introduceerde de Europese Unie steeds strengere sanctiemaatregelen tegen de Russische Federatie en Belarus.

Niet enkel de directe levering van goederen is verboden, maar ook het indirect leveren. Het risico bestaat immers dat verboden goederen alsnog Rusland en Belarus bereiken via derde landen. Dit wordt beschouwd als ontwijking van de sancties en is eveneens strafbaar.

De Europese Commissie roept daarom alle ondernemingen op tot voorzichtigheid en om de nodige maatregelen te treffen om ontwijking te voorkomen.(externe link)


Een overzicht van de sancties is te vinden op deze Oekraïne – Rusland pagina.

Bron : Fod Financïen, nieuws, 26 april 2023

Mots clés

Articles recommandés

1.835 ondernemingen waren actief in de milieusector in 2023

De EU boekt vooruitgang in de richting van haar klimaat- en energiedoelstellingen voor 2030 en pakt tegelijkertijd de hoge energieprijzen aan

Rekeningen voor de milieugoederen en -dienstensector 2014-2023