• FR
  • NL
  • EN

Fiscaal voordelige overuren: (voorlopig) beperkt tot 130 overuren

De regeling tot verhoging van de fiscaal voordelige overuren liep af op 30 juni 2025. Er werd een bijkomend amendement ingediend bij het lopende wetsvoorstel tot verlenging van de regeling tot en met 31 december 2025, maar de verlenging is nog niet officieel gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad.

Fiscaal voordelige overuren

Voor ieder gepresteerd overuur dat recht geeft op een overloontoeslag, geniet de werknemer een belastingvermindering van een bepaald percentage van het basisloon. Het huidig percentage bedraagt 66,81% voor een gepresteerd uur waarop een wettelijke overloontoeslag van 20% van toepassing is (PC 124 bouw). Voor een gepresteerd uur waarop een wettelijke overwerktoeslag van 50% of 100% van toepassing is, bedraagt het percentage 57,75%.

Voor ieder gepresteerd overuur, dient de werkgever een bepaald percentage van het basisloon niet door te storten aan bedrijfsvoorheffing. Het gaat om 32,19% voor een gepresteerd uur waarop een wettelijke overwerktoeslag van 20% van toepassing is (PC 124 bouw) en om 41,25% voor een gepresteerd uur waarop een wettelijke overwerktoeslag van 50% of 100% van toepassing is.

Beperking

Het fiscaal gunstregime is beperkt tot 130 overuren per kalenderjaar. In het kader van de interprofessionele onderhandelingen werd het maximum van 130 overuren tijdelijk opgetrokken tot 180 overuren en dit voor de periode van 1 juli 2023 tot en met 30 juni 2025.

Concreet

Voorlopig blijft het aantal fiscaal voordelige overuren dus beperkt tot 130 uren per kalenderjaar. Voor bepaalde sectoren gelden er afwijkende, sectorale maxima, waaraan niets wijzigt:

  • Horeca: tot 360 fiscaal voordelige overuren per kalenderjaar;
  • Bouwsector, specifiek voor spoor- en wegenwerken: tot 280 fiscaal voordelige overuren per kalenderjaar.

Voor werken in onroerende staat is het enkel nog mogelijk om te genieten van 50 bijkomende fiscaal voordelige overuren (dus een verhoging van 130 naar 180 fiscaal voordelige uren), op voorwaarde dat er gebruik wordt gemaakt van een elektronische aanwezigheidsregistratie.

Bron: Amendement bij ontwerp van programmawet van 16 juni 2025, Parl.St. 59K0909/015, www.dekamer.be.

Besox, Sociaal Secretariaat – Verzekeringen – Finance

Zelf een loonkost per uur/maand/jaar berekenen? Dat kan gratis via onze tool : loonkost.besox.be


Mots clés

Articles recommandés

De laatste kans: waarom leidinggevenden nu moeten handelen

Bericht aan de schuldenaars van de bedrijfsvoorheffing: overwerk !