• FR
  • NL
  • EN

Deelnemen aan de pilootstudie over de 4-dagenweek met arbeidsduurvermindering en loonbehoud

80% arbeidstijd en 100% loon, wat zijn de resultaten? Andere landen testen de 4-dagenweek zonder loonverlies. België volgt dit voorbeeld en lanceert een pilootstudie in bedrijven.

Het Federaal Planbureau zal, in samenwerking met de Universiteit Gent (UGent), een studie uitvoeren om de effecten van een collectieve arbeidsduurvermindering te meten. De studie zal bedrijven opvolgen en ondersteunen die gedurende zes maanden de 4-dagenweek zonder loonverlies invoeren.

Het doel is om de effecten van een arbeidsduurvermindering op o.a. het welzijn van werknemers, de productiviteit, de werkgelegenheid en het financiële evenwicht van bedrijven te objectiveren en beter te begrijpen. ​

Webminar

​Op donderdag 7 december 2023 organiseert in dit kader het Federaal Planbureau een gratis webinar, met experten.

Deelnemen ?

​Het Federaal Planbureau zoekt bedrijven en organisaties die willen deelnemen aan een pilootstudie over de collectieve arbeidsduurvermindering met loonbehoud.
Interesse?
Surf dan naar ​www.4dayweek.be voor alle details over het project.​

Mots clés

Articles recommandés

Fiscaliteit
Praktijk
F.F.F.

€45.000 bezoldiging + €6.000 VAA via Call+ = €51.000

Gepubliceerd op 03 Oct 2026 bij 04:00
Lezen 2min
HRM, jobs & training
Studie | Enquete
F.F.F.

Bedrijfswagens en mobiliteitsbudget in België in 2026

Gepubliceerd op 02 Oct 2026 bij 04:00
Lezen 3min